2022-01-24

PO.272.2.2.2022 ZAPYTANIE OFERTOWE

 

PO.272.2.2.2022

 

Informacja o udzieleniu zamówienia

 

W postępowaniu o sygnaturze PO.272.2.2.2022 pn. Bezgotówkowy zakup paliwa do pojazdu wykorzystywanego na potrzeby realizacjiusługi transportowej w projekcie „Aktywizacja społeczno – zawodowa osób z potrzebą wsparcia w zakresie usług transportowych door-to-door z terenu powiatu lęborskiego”realizowany w ramach konkursu grantowego dla jednostek samorządu terytorialnego ogłoszonego w ramach projektu pn. „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi Priorytetowej II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacji Rozwój 2014 – 2020, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego 

Zamawiający:

Powiat Lęborski

ul. Czołgistów 5

84-300 Lębork

NIP: 841-160-90-72

REGON: 770979648

informuje o udzieleniu zamówienia i podpisaniu umowy.

Umowa została zawarta w dniu 17 lutego 2022 r. z następującym Wykonawcą:

ARKADA

M. i T. Kwidzińscy Spółka Jawna

ul. Krzywoustego 15A

84-300 Lębork

 


PO.272.2.2.2022

 

 

 

Informacja o wyniku postępowania

                                              

W  wyniku przeprowadzonego postępowania  o sygnaturze PO.272.2.2.2022 pn.Bezgotówkowy zakup paliwa do pojazdu wykorzystywanego na potrzeby realizacjiusługi transportowej w projekcie „Aktywizacja społeczno – zawodowa osób z potrzebą wsparcia w zakresie usług transportowych door-to-door z terenu powiatu lęborskiego”realizowany w ramach konkursu grantowego dla jednostek samorządu terytorialnego ogłoszonego w ramach projektu pn. „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi Priorytetowej II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacji Rozwój 2014 – 2020, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Zamawiający:

Powiat Lęborski

ul. Czołgistów 5

84-300 Lębork

informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty:

Wybrany Wykonawca:

ARKADA

M. i T. Kwidzińscy Spółka Jawna

ul. Krzywoustego 15A

84-300 Lębork

 

Maksymalna wartość zamówienia: 11 088,00 zł brutto.

 

Zestawienie ofert złożonych na realizację zamówienia:

Numer oferty

Nazwa i adres Wykonawcy

Ilość otrzymanych punktów

W kryterium CENA

W kryterium

UPUST CENOWY

Łącznie

1

ARKADA

M. i T. Kwidzińscy Spółka Jawna

ul. Krzywoustego 15A

84-300 Lębork

60

40

100

2

Arlena Sp. z o.o., Sp. K.

Ługi 9

84-351 Nowa Wieś Lęborska

OFERTA NIE PODLEGAŁA OCENIE

Oferta złożona po terminie

 

 

 

Uzasadnienie wyboru:

Wykonawca, który złożył ofertę nr 1 spełniał warunki udziału w postępowaniu, a jego oferta nie podlegała odrzuceniu. Oferta została uznana za najkorzystniejszą zgodnie z kryteriami oceny ofert - uzyskała największą ilość punktów. Zamawiający przy wyborze oferty kierował się kryterium opisanym w Zapytaniu ofertowym. Przedstawione dokumenty lub oświadczenia potwierdzają spełnienie przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu oraz wymogów jakościowych co do przedmiotu zamówienia, określonych przez Zamawiającego.

 


 

Lębork, dnia 15.02.2022 r.                 

 

 

 

 

PO.272.2.2.2022                                                                     Lębork, dnia ...............................

                                                                                              

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

 

 

NAZWA ORAZ ADRES ZAMAWIAJĄCEGO

Powiat Lęborski, ul. Czołgistów 5, 84-300 Lębork, tel.(59)8632 825, faks:

(59)8632 850, e-mail: starostwo_lebork@poczta.onet.pl,adres strony internetowej:

www.powiat-lebork.com

 

TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:

Tryb postępowania: art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 ze zm.)

Wytyczne w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Funduszu Spójności na lata 2014-2020 (MIiR/2014-2020/12)postępowanie przeprowadzone zgodnie z zasadą konkurencyjności.

1. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Przedmiotem zamówienia jest: Bezgotówkowy zakup paliwa do pojazdu wykorzystywanego na potrzeby realizacjiusługi transportowej w projekcie„Aktywizacja społeczno – zawodowa osób z potrzebą wsparcia w zakresie usług transportowych door-to-door z terenu powiatu lęborskiego” realizowany w ramach konkursu grantowego dla jednostek samorządu terytorialnego ogłoszonego w ramach projektu pn. „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Osi Priorytetowej II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacji Rozwój 2014 – 2020, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego

 

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

 

1.       Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia z określeniem minimalnych wymogów:

 

a)       WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU

Wykonawca zobowiązany jest wykazać, nie później niż na dzień składania ofert, że spełnia następujące warunki zamówienia:

 

1)       posiada uprawnienia do wykonywania określonej działalności, tj. posiada aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu paliwami ciekłymi zgodnie z art. 44 ustawy z dnia 6 marca 2018r. Prawo Przedsiębiorców (t.j. Dz.U. z 2021 r., poz. 162).

Na potwierdzenie spełnienie warunków udziału Wykonawca przedkłada stosowne oświadczenie (oświadczanie zawarte w formularzu ofertowym). Ponadto w dniu podpisania umowy wybrany wykonawca będzie zobowiązany do załączenia do umowy kopii ważnej koncesji na obrót paliwami ciekłymi (OPC).

2)       posiada lub dysponować będzie co najmniej jedną stacją paliw w odległości nie większej  niż 5 km od siedziby Zamawiającego

Na potwierdzenie spełnienia warunków udziału Wykonawca przedkłada stosowne oświadczenie (oświadczenie zawarte w formularzu ofertowym).  

Z możliwości realizacji zamówienia wyłącza się podmioty, które powiązane są z Beneficjentem lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Beneficjenta lub osobami wykonującymi w imieniu Beneficjenta czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy osobowo lub kapitałowo, w szczególności poprzez:

- uczestnictwo w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;

- posiadanie udziałów lub co najmniej 10% akcji;

- pełnienie funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;

- pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.

W celu potwierdzenia braku powiązań kapitałowych lub osobowych, o których mowa powyżej, Wykonawca dołącza do oferty oświadczenie o braku występowania w/w powiązań – zał. Nr 2.

W celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, Wykonawcy są zobowiązani:

1.       Złożyć na formularzu ofertowym oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

2.       Załączyć do formularza ofertowego (którego wzór stanowi zał. nr 1):

- oświadczenie o braku występowania powiązań osobowych lub kapitałowych – wg zał. Nr 2

 

Do udziału w postępowaniu dopuszczeni zostaną Wykonawcy, którzy spełnią wszystkie warunki udziału
w postępowaniu. Ocena spełnienia warunków odbywać się będzie na zasadzie „spełnia/nie spełnia”.

Niekompletna oferta (np. bez załączonych ww. wymaganych dokumentów, niepodpisana, niewypełniona
we wszystkich wymaganych miejscach) pozostaje bez rozpatrzenia.

b)      OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

1)       Dostawa polegać będzie na sukcesywny, stosownie do bieżących potrzeb Zamawiającego, zakupie paliwa w wyznaczonych punktach sprzedaży wskazanych przez Wykonawcę.

2)       Wykonawca powinien posiadać lub dysponować co najmniej jedną stacją paliw w odległości nie większej  niż 5 km od siedziby Zamawiającego. (Wykonawca podaje adres stacji na formularzu ofertowym).
Wykonawcazobowiązuje się w przypadku niemożności tankowania paliwa na wskazanej stacji, spowodowanego zdarzeniem losowym, wskazać inne miejsce odbioru paliwa oddalone nie dalej niż 12 km od siedziby Zamawiającego, lub dostarczyć żądaną ilość paliwa do miejsc wskazanych przez Zamawiającego.

3)       Zamawiający nie przewiduje magazynowania paliw we własnych zbiornikach.

4)       Olej napędowy powinien spełniać wymagania Polskiej Normy oraz standardy zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2015poz.1680 ze zm.) zmienione rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 22 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2020 r. poz. 727).

5)       Wykonawca zobowiązuje się do okazywania świadectwa jakości sprzedawanych paliw na każde wezwania Zamawiającego.

6)       Tankowanie paliwa odbywać się będzie bezpośrednio do zbiornika samochodu w stacji Paliw Wykonawcy, na stacjach czynnych 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę. Każde tankowanie odbywać się będzie do pełna.

7)       Olej napędowy wydawany będzie wyłącznie do zbiorników paliwowych do pojazdu będącego w użytkowaniu przez Zamawiającego poprzez legalizowany przepływomierz.

8)       Każdorazowo do faktury Wykonawca będzie zobowiązany dołączyć dokładną ewidencję wykonanych transakcji, zawierającą, co najmniej datę przeprowadzenia poszczególnych transakcji, numery rejestracyjny pojazdów, na które dokonano zakupu, ilość, rodzaj i cenę zakupionych paliw, nazwę miejscowości i numer stacji paliw, nazwisko i imię kierowcy Zamawiającego.

9)       Każdorazowo sprzedaż paliwa będzie dokonywana po cenach detalicznych obowiązujących w dniu sprzedaży na danej stacji paliw Wykonawcy, pomniejszonych o stały rabat obowiązujący przez cały okres zamówienia w momencie realizacji transakcji, przy uwzględnieniu stałego rabatu wyrażonego w złotych polskich, naliczanego od ceny brutto. Wyżej wymieniony rabat będzie stały i niezmienny w czasie całego trwania umowy.

10)   Zakup paliwa dokonywany będzie w systemie sprzedaży bezgotówkowej za pomocą dokumentu WZ (wydanie zewnętrzne), który po każdym tankowaniu odbierany będzie przez kierowcę lub za pomocą kart paliwowych/flotowych, dla których po każdym tankowaniu wydany zostanie wydruk z terminala. Zamawiający dopuszcza możliwość wystawiania faktur w formacie PDF poprzez skrzynkę mailową.

11)   Przewidywana ilość zamawianego paliwa na 3 miesiące 2022 r. wynosi ok. 1 848 litrów oleju napędowego. Zamawiający planuje przeznaczyć środki finansowe do realizacji niniejszej umowy w wysokości do 11 088 zł (kwota brutto).

12)   W związku z tym, że ilość zakupionego paliwa uzależniona jest od bieżących potrzeb Zamawiającego, Zamawiający zastrzega, że ilość paliw podana w pkt. l1) jest ilością szacunkową, podaną w celu prawidłowego określenia maksymalnej wartości zamówienia. Z uwagi na to, że podane ilości mogą ulec zmianie, wynagrodzenie Wykonawcy będzie płatne wg rzeczywistej ilości zakupionych litrów paliwa. Wykonawca z tego tytułu nie może wnosić wobec Zamawiającego jakichkolwiek roszczeń.

13)   Płatność za zakupiony olej napędowy dokonywana będzie w formie bezgotówkowej, rozliczenie na podstawie
faktury wystawianej dwa razy w miesiącu, w okresach rozliczeniowych od 1 do 15 dnia miesiąca i od 16 do
ostatniego dnia miesiąca, za  tankowany pojazdy Zamawiającego. Należność za zakupione paliwo płatna będzie w terminie 14 dni od daty sprzedaży, przy czym za datę sprzedaży uznaje się ostatni dzień okresu rozliczeniowego, na rachunek wskazany przez Wykonawcę.

14)   Zamawiający będzie ponosił jedynie koszty zakupu paliwa dokonanych na stacji Wykonawcy

15)   Wykonawca określi stały rabat od ceny brutto jednego litr paliwa liczony w PLN.

 

c)       Pozostałe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:

a)       Wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy,

b)       Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy.

c)       Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.

d)       Nabywcą jest Powiat Lęborski 84-300 Lębork, ul. Czołgistów 5, nr NIP 8411609072 zaś odbiorcą i płatnikiem faktur wystawionych przez Wykonawcę za usługi podane w ust. 1 jest Starostwo Powiatowe w Lęborku w terminie 14 dni od dnia doręczenia faktury do Starostwa Powiatowego w Lęborku.

e)        Zapłata za faktury będzie dokonywana przelewem z konta Zamawiającego na konto bankowe Wykonawcy wskazane w fakturze.

f)        Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

Słownik Zamówień (CPV):

09100000-0-paliwa

09134100-8-olej napędowy

 

 

2.     TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA

 

Termin wykonania zamówienia: od daty zawarcia umowy do 30.04.2022 r.

 

 

 

3.     KRYTERIUM WYBORU OFERTY

Kryteria oceny ofert:

- cena 60%

- upust cenowy 40%

 

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:

 

1)         Kryterium 1 (K1) Cena oferty brutto – 60%;

2)         Kryterium 2 (K2) upust cenowy– 40%.

 

Sposób oceny ofert w poszczególnych kryteriach:

 

Kryterium oceny ofert - cena oferty brutto

1)              Kryterium 1(K1) =Cena – 60 %

 

              Cena minimalna (najniższa spośród złożonych ofert)

K1 = ------------------------------------------------------------------   x 60 pkt

                Cena przedstawiona w ofercie

 

a)         Podstawą przyznania punktów w kryterium „cena” będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.

b)         Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.

 

2)              Kryterium 2 (K2) =upust cenowy – 40%.

 

             Wartość upustu cenowego przedstawionego w ofercie

K2 = -----------------------------------------------------------------------------   x 40 pkt

Wartość maksymalna upustu cenowego (najwyższy upust spośród złożonych ofert)

 

 

a)        Za upust cenowy rozumie się wysokość stałego rabatu (wyważonego kwotowo w złotych od każdego litra zakupionego w danym dniu paliwa).

 

 

Ocena ogólna poszczególnych ofert dokonywana będzie w oparciu o poniższy wzór:

O = K1 + K2

Gdzie:

O- oznacza łączną ocenę, jako sumę punktów w poszczególnych kryteriach

K1 – liczba punktów uzyskanych w kryterium „Cena”

K2 – liczba punktów uzyskana w kryterium – „upust cenowy

 

1.       Oferty złożone w odpowiedzi n a niniejsze zamówienie ocenione będą w oparciu o ww. kryteria
 z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

2.       Oferty oceniane będą punktowo. Maksymalna liczba punktów, jaką może uzyskać oferta wynosi 100,00 pkt.

3.       Oferta, która otrzyma największą, łączną ilość punktów uznana zostanie za najkorzystniejszą. 

 

 

 

4.       MIEJSCE, TERMIN I SPOSÓB ZŁOŻENIA OFERTY

 

a)       Ofertę na załączonym druku należy składać w siedzibie Zamawiającego, w Biurze Obsługi Interesanta Starostwa Powiatowego w Lęborku w terminie do 01.02.2022 r. do godz. 9.00pod rygorem nie rozpatrzenia oferty wniesionej po tym terminie bez wglądu na przyczyny opóźnienia.  

b)       Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie, oznaczonej nazwą Wykonawcy, zaadresowanej do Zamawiającego na jego adres do korespondencji i opisanej następująco:

 

 

OFERTA DOTYCZY:

Bezgotówkowy zakup paliwa do pojazdu wykorzystywanego na potrzeby realizacjiusługi transportowej
w projekcie
„Aktywizacja społeczno – zawodowa osób z potrzebą wsparcia w zakresie usług transportowych door-to-door z terenu powiatu lęborskiego”

NIE OTWIERAĆ PRZED 01 lutego 2022 r. godz. 09.15.

 

 

1.  OPIS SPOSOBU POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO Z WYKONAWCAMI

 

1.     Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia i informacje, Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie, faksem lub drogą elektroniczną, z zastrzeżeniem pkt. 2.

2.     Oferta wraz z wymaganymi załącznikami musi być złożona w formie pisemnej.

 

Załączniki

Przeczytaj o systemie i przetwarzanych w nim danych

Tożsamość administratora systemu
Administratorem Scentralizowanego Systemu Dostępu do Informacji Publicznej (SSDIP), który służy do udostępniania podmiotowych stron BIP jest Minister Cyfryzacji, mający siedzibę w Warszawie (00-583) przy Al. Ujazdowskich 1/3, który zapewnia jego rozwój i utrzymanie. Minister Cyfryzacji w ramach utrzymywania i udostępniania systemu SSDIP zapewnia bezpieczeństwo publikowanych danych, wymagane funkcjonalności oraz rejestrowanie i nadawanie uprawnień redaktorów BIP dla osób wskazanych we wnioskach podmiotów zainteresowanych utworzeniem własnych stron podmiotowych przy użyciu SSDIP zgodnie z art. 9 ust. 4 pkt 3 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429).
Minister Cyfryzacji, jako administrator systemu SSDIP jest jednocześnie administratorem danych osób wnioskujących o dostęp do SSDIP w celu utworzenia podmiotowych stron BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania.
Tożsamość administratora danych
Administratorem danych osobowych przetwarzanych w systemie SSDIP w zakresie osób wnioskujących o utworzenie podmiotowej strony BIP oraz osób wyznaczonych do ich redagowania (redaktorów podmiotowych stron BIP) jest Minister Cyfryzacji.

Administratorami danych publikowanych na podmiotowych stronach BIP utworzonych w ramach SSDIP są podmioty, które daną stronę podmiotową BIP utworzyły. Podmioty te decydują o treści danych, w tym treści i zakresie danych osobowych publikowanych na podmiotowych stronach BIP, ich rozmieszczeniu, modyfikacji i usuwaniu.
Minister Cyfryzacji, jako Administrator systemu SSDIP w odniesieniu do materiałów publikowanych na podmiotowych stronach BIP jest podmiotem przetwarzającym. Może on ingerować w treść materiałów publikowanych na poszczególnych stronach podmiotowych BIP jedynie w przypadku, gdy właściwy podmiot, który daną stronę utworzył i nią zarządza utracił do niej dostęp lub z innych przyczyn utracił nad nią kontrolę.
Dane kontaktowe administratora systemu SSDIP
Z administratorem systemu SSDIP można się skontaktować poprzez adres email mc@mc.gov.pl, pisemnie na adres siedziby administratora, lub na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa.
Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych
Administrator systemu SSDIP wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani/Pan skontaktować poprzez email iod@mc.gov.pl lub listownie – na adres ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa. Z inspektorem ochrony danych można się kontaktować wyłącznie w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych osób składających wnioski o udostepnienie SSDIP, redaktorów poszczególnych stron BIP, oraz incydentów bezpieczeństwa.
W sprawach przetwarzania danych osobowych zawartych w treści materiałów publikowanych w ramach poszczególnych stron podmiotowych, należy się kontaktować z inspektorem ochrony danych podmiotu, którego strona BIP dotyczy, ich redaktorem lub kierownictwem podmiotu, który daną stronę podmiotowa BIP utworzył.
Cele przetwarzania i podstawa prawna przetwarzania
Celem przetwarzania danych publikowanych na stronach podmiotowych BIP przez poszczególne podmioty jest udostępnienie informacji publicznej wytworzonej w urzędzie i dotyczącej działalności urzędu. Podstawę prawną publikacji stanowi wypełnienie obowiązku prawnego, o którym mowa w art. 8 oraz art. 9 ust 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej.
Celem udostępniania systemu SSDIP przez Ministra Cyfryzacji jest umożliwienie podmiotom zobowiązanym, o których mowa w art. 4 ust 1 i 2 ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, utworzenia i prowadzenia własnych stron BIP (co wynika z art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ww. ustawy).
Odbiorcy danych lub kategorie odbiorców danych
Dane osobowe w zakresie imienia, nazwiska, nr telefonu, nr faksu dotyczące redaktorów podmiotowych stron BIP oraz dane osobowe publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na poszczególnych podmiotowych stronach BIP są danymi udostępnianymi publicznie bez żadnych ograniczeń, w tym Centralnemu Ośrodkowi Informatycznemu w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 132-136, któremu Ministerstwo Cyfryzacji powierzyło przetwarzanie danych przetwarzanych w ramach platformy SSDIP.
Okres przechowywania danych
Dane dotyczące osób wnioskujących o udostępnienie systemu SSDIP oraz dane osób wyznaczonych na redaktorów stron podmiotowych przechowywane są przez czas, w jakim osoby te pełniły swoje funkcje oraz przez okres wskazany w przepisach prawa po okresie, w którym osoby te przestały pełnić swoje funkcje.
Dane osobowe osób zawarte w materiałach publikowanych w ramach podmiotowych stron BIP przechowywane są przez okres ustalony przez osoby zarządzające treścią tych stron.
Prawa podmiotów danych
Osoby, których dane są przetwarzane w systemie głównym SSDIP, w tym osoby składające wnioski o przyznanie dostępu do SSDIP oraz osoby będące redaktorami podmiotowych stron BIP, mają prawo dostępu do swoich danych, prawo do sprzeciwu, prawo ograniczenia przetwarzania oraz prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, o którym mowa powyżej. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora systemu tj. Ministra Cyfryzacji lub wyznaczonego inspektora ochrony danych na adres iod@mc.gov.pl.
Osoby, których dane są publikowane w ramach treści materiałów zamieszczanych na podmiotowych stronach BIP maja prawo dostępu do danych, prawo do sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania, prawo żądania ich sprostowania oraz usunięcia po okresie, w którym ich publikacja jest wymagana. Z wnioskiem w sprawie realizacji ww. praw należy się zwracać do administratora danych podmiotu, którego dana strona BIP dotyczy, lub wyznaczonego przez niego inspektora ochrony danych.
Prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Osobom, których dane są przetwarzane w systemie SSDIP lub na podmiotowych stronach BIP publikowanych przez poszczególne podmioty przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych tj. do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO) z siedzibą w Warszawie przy ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
Informacja o dobrowolności lub obowiązku podania danych
Przetwarzanie danych osobowych osób składających wnioski o dostęp do SSDIP oraz osób wyznaczonych do redakcji poszczególnych stron podmiotowych BIP jest niezbędne dla zapewnienia kontroli dostępu i wynika z przepisu prawa, tj. art. 9 ust. 4 pkt 3 oraz art. 9 ust. 4a ustawy z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429) oraz § 15 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej (Dz. U. Nr 10, poz. 68), w związku z art. 20a ustawy z dnia 17 lutego o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2019 r. poz. 700, 730, 848, 1590 i 2294) i przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 2247).
Publikowanie danych osobowych na stronie systemu SSDIP oraz na podmiotowych stronach BIP jest dopuszczalne tylko wtedy, jeśli wynika z przepisów prawa, lub jeśli administrator danych uzyskał zgodę tych osób na ich publikację.



Zapoznałem się..